Ściąganie paznokci żelowych i hybrydowych

Ściąganie paznokci żelowych i hybrydowych – jak zrobić to w bezpieczny sposób ? Tego właśnie dowiesz się w tym artykule.

Manicure hybrydowy i żelowy to najnowocześniejsza technika stylizacji paznokci, która zrzeszyła sobie wiele zwolenniczek. Stylizacje żelowe coraz częściej przypomina naturalne paznokcie. Era grubych i opadających w dół paznokci już dawno minęła. 

Zgrabne i zadbane paznokcie są bardzo eleganckie ale nie wystarczy umieć zrobić zrobić paznokcie lecz należy jeszcze wiedzieć jak później zabrać się za ściąganie żeli i hybryd. Proces ten jest bardzo niebezpieczny, ponieważ w łatwy sposób można uszkodzić paznokcie. A więc jak ściągnąć paznokcie żelowe aby zrobić to w poprawny sposób ? Tego właśnie dowiesz się w tym artykule.

Ściąganie paznokci – jak zrobić to poprawnie ?

W momencie pojawienia się odrostu, czas na nową stylizację. Nie próbuj odrywać masy. Zniszczysz sobie tym płytkę. Ściągnąć masę możesz za pomocą frezarki jak i acetonu ale pamiętaj, że stylizacji żelowej nie ściągniesz za pomocą acetonu! 

Produkty do metody hybrydowej w łatwy sposób możesz ściągnąć za pomocą acetonu. Jest to szybka i łatwa opcja. Na samym początku musisz zmatowić top hybrydowy. Następnie należy nasączyć wacik acetonem, umieścić go na paznokciu tak aby otulał cały paznokieć i zawinąć to wszystko srebrną folia i odczekać ok 5-10 minut. Po tym czasie, patyczkiem lub kopytkiem w łatwy sposób będziesz mogła zeskrobać masę. 

Jeśli chodzi o ściąganie paznokci żelowych to niezbędna będzie tutaj frezarka dlatego, że aceton nie jest w stanie rozpuścić żelu. Oprócz frezarki będziesz potrzebować frezów najlepiej ceramicznych w odpowiedniej gradacji. Zamiast wielorazowych frezów możesz też użyć jednorazowych nakładek ściernych. Uważaj aby nie doprowadzić do przegrzania się masy podczas ściągania żeli.

Czym ściągnąć paznokcie żelowe ?

Zanim zaczniesz ściągać stylizacje, zastanów się czy chcesz wykonać uzupełnienie czy ściągnąć paznokcie do zera. Ile osób tyle metod ściągania stylizacji. Kazdy ma swój schemat i swoje ulubiony produkty. Jeśli nie posiadasz frezarki, musisz ściągnąć stylizacje za pomocą pilnika, najlepiej o gradacji 100/180. Natomiast jeśli posiadasz frezarkę, zrobisz to zdecydowanie sprawniej. 

Przygotuj odpowiednio ostry frez, jeśli dopiero zaczynasz, użyj frezu z nasypem żółtym lub czerwonym. Nie zapomnij o pochłaniaczu pyłu, który wciągnie rozdrobniony pył a Ty unikniesz dostania się go do płuc.

Ściąganie stylizacji żelowej – krok po kroku

Zasada mniej znaczy więcej sprawdza się w tym przypadku idealnie. Jeśli już zabierasz się za ściąganie paznokci żelowych staraj się działać bardzo delikatnie. Nie pracuj na siłę ani nie zrywaj paznokci. Jeśli będziesz pracować za mocno, możesz uszkodzić płytkę. Aby poprawnie usunąć masę żelową przygotuj pilnik oraz frezarkę z frezami. 

Włóż frez do frezarki, ustaw moc na ok 20-30 tys obrotów na minutę, a ruchy powinny na stronie Forward. Delikatnymi, pionowymi ruchami zacznij zdejmować od środka masę. Najpierw top, kolor a kolejno żel. Jeśli ujrzysz żel możesz frezem przejść na stronę lewą a później prawą. Pamietaj aby nie przyciskać frezu do płytki ani nie trzymać go w miejscu.  Jeśli poczujesz pieczenie, oznacza to że za mocno dociskasz frez lub za długo pracujesz w jednym miejscu. Ściągnij żelutyle ile jesteś w stanie, resztę dopasuj pilniczkiem. Na koniec opiłuj kształt i nawilża płytkę, skórki oraz dłonie.

Ściąganie paznokci żelowych w domu czy w salonie nie różni się niczym.

Opinie

Sprawdź co o nas mówią

Przeczytaj opinie naszych kursantek i dowiedz się, komu już pomogłam.