Jak przedłużyć paznokcie ? – krok po kroku

Jak przedłużyć paznokcie? W tym artykule dowiesz się jak wykonać to krok po kroku i jakich najlepiej produktów użyć.

Piękne a zarazem długie paznokcie to marzenie niejednej kobiety. Niestety nie każda  z nas może cieszyć się naturalnymi długimi i twardymi paznokciami. Zapuszczenie długich paznokci to czasami nie lada wyczyn. 

Jeśli chcesz mieć długie paznokcie, nie czekać na nie miesiącami aż Twoje naturalne urosną, możesz zdecydować się na metodę żelową dzięki której w szybki sposób przedłużyć paznokcie na formie. Ten rodzaj manicure jest bardzo popularny i wybiera go bardzo dużo osób. Poniżej dowiesz się jak przedłużyć paznokcie żelemjakie formy wybrać do przedłużania paznokci oraz jakie inne produkty są niezbędne. Dowiesz się również, jak wykonać przedłużanie paznokci krok po kroku i jakie są metody przedłużania

Kiedy można przedłużyć paznokcie ?

Twoje paznokcie są kruche i łamliwe ? Zbliża się ważna uroczystość a Ty chcesz mieć natychmiast długie paznokcie ? Idealnie sprawdzi się metoda żelowa czyli przedłużanie paznokci żelem na szablonie. Możesz sama zdecydować jaki kształt chcesz: migdał, kwadrat, balerina ? Lekko wystają poza opuszek, a może bardzo długie? To również nie problem. Możesz dowolnie bawić się kształtem i długością. Najpopularniejszy kształt to migdał, nadaje on elegancji ale również wydłuża optycznie dłoń. 

Jak przygotować paznokcie do przedłużenia ?

Jak przygotować paznokcie do przedłużania na szablonie aby stylizacja była trwała ? Na samym początku pamiętaj o tym, aby na ich powierzchni nie było żadnego poprzedniego materiału. Następnie aby wzmocnić przyczepność produktu bardzo dobrze zmatuj całą powierzchnię paznokcia i delikatnie odepchnij patyczkiem drewnianym lub kopytkiem skórki. Wyfrezuj skórki za pomocą ulubionych frezów, np łezki lub stożka i wytnij ostrymi cążkami. Pilnikiem o gradacji 180 skróć wolny brzeg paznokcia pozostawiając dosłownie minimum wolnego brzegu. Na początku odtłuść paznokcie cleanerem i nałóż nail prep. Dokładnie, na całą płytkę nałóż no acid primer i wetrzyj w paznokcia bazę przezroczystącrystal clear. Zrób to pędzelkiem do żelu np oval 6 i utwardź w lamie o mocy minimum 48w przez 60 sekund.

Co potrzeba aby przedłużyć paznokcie?

Przedłużanie paznokci to proces złożony. Wymaga on już trochę wprawy i znajomości produktów. Jeśli podjęłaś się już przedłużania paznokci na szablonie to będą Ci potrzebne wszystkie preparaty pomocnicze do naturalnej płytki i produkty do systemu żelowego oraz akcesoria do opracowania skórek.Lampa Led/uv to podstawowa rzecz bez której nie jest możliwy proces polimeryzacji, czyli proces utwardzania się produktu. Pamiętaj aby Twoja lampa miała minimum 48w. konieczny będzie zakup żelu, pędzelek do żelu, zaciskarki do paznokci oraz formy do przedłużania.

Jakie produkty do przedłużania paznokcie są niezbędne?

Obecnie na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju żele do paznokci czy formy. Ale jakie wybrać aby były odpowiednie ? Oto jest pytanie. Zacznijmy od żeli. Warto dostosować je do swojego stopnia umiejętności. Dostępne są różnego rodzaju żele jednofazowe i trójfazowe. Mogą one różnić się między sobą np, ze względu na krycie. Wyróżniamy żele przezroczyste żel Control 3, lekko transparentne Natural pink, całkowicie coverowe żel Control 1 (różowy) i żel control 2 (beżowy). Oprócz tego możesz jeszcze spotkać się z żelami średnio gęstymi ale samopoziomującymi, typu galaretka – te polecam dla osób zaawansowanych oraz z żelem tixotropowym czyli o obniżonej temperaturze polimeryzacji np takim żelem jest control

Na sam początek najlepiej jest wybrać żel samopoziomujący się, średnio gęsty. Zazwyczaj nie wymaga on użycia bazy ale dla wzmocnienia przyczepności możesz zrobić z niej wcierkę. Każdą warstwę musisz rozprowadzać ostrożnie i precyzyjnie aby nie zalać skórek. Warto przed przedłużaniem paznokci poznać budowę paznokcia żelowego aby zbudować ładną krzywą c, tunel i krawędzie boczne. Pamiętaj, że każdy etap niepoprawnie zrobiony będzie wpływał na całokształt stylizacji.  

Podstawowym fundamentem jest forma – czyli to na czym zbudujesz podstawę paznokcia. Krzywo sklejone skrzydełka, przechylona forma czy niepoprawnie docięta będzie sprawiałą efekt krzywego paznokcia. Zawsze zwracaj uwagę czy oś formy idzie zgodnie z osią palca. Przedłużając paznokcie na szablonie musisz pracować warstwowo tzn pierwsza warstwa tworzy nam szkielet. Nałóż ją pędzelkiem do żelu, mi najlepiej sprawdza się z zaokrągloną końcówką np oval 6

Rozprowadź żel cienko ale równomiernie na szablon, w kształcie i długości którą chcesz uzyskać. Utwardz go, przemyj warstwę dyspersyjną i opiłuj delikatnie kształt.  Teraz nałóż drugą, grubszą warstwę. rozprowadź na całego paznokcia, w miejsce apeksu dodaj wiecej produktu. Jeśli chcesz uzyskać idealnie gładką powierzchnię użyj cienkiego pędzelka, możesz kupić sobie pędzelek 2w1, to pędzelek, który z jednje strony ma końcówke do żelu a z drugiej strony cienkie włosie. Teraz czas na opiłowanie paznokcia i położenie koloru oraz topu.

Jakie formy wybrać do przedłużania?

Zastanawiasz się jak przedłużyć paznokcie na formie ? Zastanawiasz się jaką formę wybrać ? Na rynku możesz spotkać kilka produktów do przedłużania paznokci – kilka rodzajów np, formy klasyczne ( papierowe lub plastikowe), tipsy oraz dual formy czyli górne formy. Stawiając swoje pierwsze kroki w stylizacji paznokci pewnie zadajesz sobie to pytanie. Najprostsze będzie dla Ciebie przedłużanie na szablonieFormy papierowe do paznokci mają za zadanie ułatwić Ci pracę. Zazwyczaj są pakowane w dwóch opcjach, 100 sztuk i 500 sztuk.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szablonu, formy ? Przede wszystkim na rodzaj formy z mocnym klejem, które nie będą się rozklejać. Następnie na elastyczność i twardość – tutaj liczą się Twoje preferencje, proste linie pomocnicze, które mają za zadanie naprowadzić Cię w momencie tworzenia kształtu. 
Na czym polega przedłużanie na formie ? Gdy masz już przygotowany paznokieć, formę musisz umieścić odpowiednio pod paznokciem oraz skleić ją równo. Przy dobrze podłożonej formie stworzysz idealny tunel oraz krawędzie boczne.

Przedłużanie paznokci na szablonie – krok po kroku

1.Jak każda stylizacje, zacznij o odsunięcia skórek drewnianym patyczkiem lub metalowym kopytkiem. Wyfrezuj skórki frezami diamentowymi np, frezem łezka. Zmatuj płytkę i skróć wolny brzeg prawie do minimum.

2. Nałóż dehydrator/nail prep. Możesz użyć tego: . Jak już odparuje nałóż primer bezkwasowy oraz przezroczystą bazę crystal clear z Eclair. Minimalną ilość bazy wetrzyj pędzelkiem do żelu. Utwardź ją 60 sekund.

3. Dopasuj szablon pod paznokieć, jeśli jest taka potrzeba to wytnij go i natnij po bokach. Sklej go równo i mocno. 

4. Nałóż cienką warstwę żelu na szablon tworząc na nim szkielet. Musisz to zrobić bardzo ostrożnie aby nie rozłożyć go za dużo. Na tym etapie ustal również  długość paznokci. Utwardz ok 15 sekund i zaciśnij go metalową zaciskarką. Zacisk spowoduje efekt szczuplejszego paznokci. Następnie ponownie utwardzić w lampie paznokieć. 

5. Jeśli masz taką potrzebę, opiłuj szkolet. Jeśli nie to zacznij od nakładania grubszej warstwy budującej. Nałóż kulkę żelu na środek paznokcia i rozprowadź ją równomiernie na cały paznokieć tworząc krzywą C i apeks. Utwardź w lamie 60 sekund.

6. Przemyj paznokcia wacikiem nasączonym w cleanerze. Opiłuj go w kształt jaki chcesz i wyrównać jego powierzchnię z góry aby była gładka i jednakowa. Odpyl paznokcia z pyłu i ponownie przemyj go wacikiem z cleanerem aby pozbyć się zanieczyszczeń. 

7. Nałóż swój ulubiony lakier hybrydowy, dla wzmocnienia efektu i głębi koloru nałóż 2 warstwy. Każdą utwardź w lamie 60 sekund. Aby paznokcie błyszczały przez kolejne tygodnie użyj najnowszego dry top. Nałóż go równo na całą płytkę i utwardź 60 sekund. Na sam koniec zaaplikuj oliwkę do skórek w celu ich nawilżenia i ciesz się nową stylizacją

Opinie

Sprawdź co o nas mówią

Przeczytaj opinie naszych kursantek i dowiedz się, komu już pomogłam.