Spędziłaś czas na stworzeniu idealnego manicure hybrydowego, ale niestety, lakier zaczął odpryskiwać szybko po jego nałożeniu? Jeśli masz wątpliwości co do swoich umiejętności i zastanawiasz się nad rezygnacją z samodzielnego robienia manicure, nie rób tego! Przeczytaj, dlaczego lakier hybrydowy odpryskuje, i dowiedz się, jak rozwiązać ten problem raz na zawsze!
Nieprawidłowo przygotowana płytką paznokcia
Przygotowanie płytki paznokcia ma kluczowe znaczenie dla trwałości manicure, niezależnie od tego, czy używasz lakieru klasycznego, lakieru hybrydowego, żelu czy akrylożelu. Niedokładne zmatowienie płytki, brak odtłuszczenia jej odpowiednim cleanerem/dehydratorem lub pominięcie tego kroku, a także zaniechanie aplikacji primera, gdy jest to konieczne, to najczęstsze błędy popełniane podczas przygotowywania płytki pod manicure. Nabłonki i skórki wokół paznokci też muszą być perfekcyjnie usunięte.
Jak prawidłowo przygotować płytkę?
Najpierw opracuj skórki, nałóż preparat zmiękczający, odczekaj kilka minut, a następnie ostrożnie odsuń skórki patyczkiem lub pusherem. Jeśli konieczne, wytnij je cążkami. Następnie zmatowij płytkę za pomocą specjalnego bloczka polerskiego o gradacji 180. Wykonaj ten zabieg starannie, aby zmatowić każdy fragment płytki, ale delikatnie, aby jej nie uszkodzić. Następnie użyj cleaner, aby odtłuścić płytkę i usunąć zanieczyszczenia. Jeśli potrzeba, zastosuj primer.
Czym jest primer i kiedy go użyć?
Primer to preparat zwiększający przyczepność produktu z płytką, stosowany w przypadku problemów z przyczepnością bazy. Pamiętaj, że płytka nie może być w żaden sposób uszkodzona. Primer nie utrwala się w lampie UV/LED, ponieważ wysycha samoistnie po nałożeniu. Możesz wybrać primer kwasowy lub bezkwasowy. Primer kwasowy jest silniejszy i zalecany w przypadku dużych problemów z przyczepnością, pracy z akrylem, natomiast bezkwasowy jest odpowiedni, gdy płytka jest bezproblemowa.
Baza – nieodpowiednio dobrana do płytki paznokcia
Nieprawidłowo dobrany produkt to kolejna częsta przyczyna odpryskiwania manicure hybrydowego. Jeśli zastosujesz zbyt twardą bazę na bardzo miękką płytkę, najpewniej będzie się ona odklejać od wolnego brzegu paznokcia.
Wykonywanie manicure na zapowietrzeniach
Zapowietrzenia mogą zagrażać trwałości stylizacji, nawet te najmniejsze. Jeśli już się pojawią, istnieje prawdopodobieństwo, że się powiększą, powodując odklejanie hybrydy od wolnego brzegu lub skórek. Zanim rozpoczniesz uzupełnianie ubytków, dokładnie obejrzyj każdą płytkę i usuń wszelkie zapowietrzenia.
Przepiłowanie płytki paznokcia
Przepiłowanie płytki paznokcia może być bolesne, a na uszkodzone paznokcie nałożenie produktu i utrwalenie go w lampie UV/LED może być bardzo niekomfortowe. Nie warto tego robić, ponieważ na zniszczonej płytce przyczepność produktów jest osłabiona, a lakier może szybko odpryskiwać. W takiej sytuacji odłóż stylizację do czasu całkowitego zroszenia się płytki, obcinając ją krótko i stosując oliwki regenerujące.
Aplikacja zbyt dużej ilości produktu na wolnym brzegu
Zbyt gruba warstwa produktu na wolnym brzegu to częsta przyczyna odpryskiwania lakieru hybrydowego. Poza tym, gruba płytka na wolnym brzegu nie wygląda atrakcyjnie. Jeśli nałożysz za dużo materiału, nie utrwalaj go, ale usuń nadmiar pędzelkiem. Kryjący lakier hybrydowy możesz nałożyć na jedną warstwę.
Niedostateczny czas utwardzania produktów w lampie
Sprawdź, jak długo należy utrwalać dany produkt w lampie, ponieważ czas utwardzania może się różnić w zależności od rodzaju produktu i mocy lampy. Nawet jeśli stylizacja wydaje się gotowa na pierwszy rzut oka, zacznie się rozwarstwiać lub odpryskiwać, jeśli produkt nie zostanie odpowiednio utwardzony. Pamiętaj, że kryjący lakier hybrydowy należy utwardzać 60 sekund.
Podsumowanie
Istnieje wiele przyczyn odpryskiwania lakieru hybrydowego, ale większość z nich można łatwo wyeliminować, stosując kilka powyższych wskazówek. Wybierz odpowiedni dla siebie kurs stylizacji paznokci rzeszów i zdobądź cenną wiedzę.