Primer kwasowy czy bezkwasowy – który wybrać ?

primer-kwasowy-czy-bez-kwasowy-jaki-primer-wybrac
Zacznijmy od tego czym jest primer i po co stosuje się primer ? Primer to produkt pomocniczy w stylizacji paznokci. Jaki powinniśmy wybrać ?

Wiele kobiet decyduje się na stylizację metodą hybrydową bądź żelowa ze względu na trwałość manicure. Jednak aby stylizacja była trwała nie wystarczy nałożyć bazę, kolor i top. Płytkę paznokcia przed stylizacją należy bardzo dobrze przygotować chemicznie. Dopiero na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia możemy nakładać bazę bądź żel aby stylizacja była trwała. Na rynku obecnie dostępne są dwa rodzaje primerów, primer kwasowy oraz primer bezkasowy. Czy primer dobiera się pod stylizacje ? Niekoniecznie, primer powinien być dobierany pod naturalną płytkę paznokcia. A więc jaki primer wybrać ? Primer kwasowy czy bezkwasowy ? Oto jest pytanie i tego dowiesz się poniżej.

Primer kwasowy czy bezkwasowy – czym się różni ?

Zacznijmy od tego czym jest primer i po co stosuje się primer ? Primer to produkt pomocniczy w stylizacji paznokci. Primer stosuje się aby wzmocnić przyczepność masy żelowej lub hybrydowej do naturalnej płytki paznokcia oraz aby wydłużyć trwałość stylizacji paznokcia. Głównie wyrównuje pH płytki oraz zapobiega zapowietrzeniom i odpryskom. Primery będą się od siebie różnić sposobem działania, schematem rozkładania, przeznaczeniem i sposobem działania. Nakładamy je tylko i wyłącznie na naturalną część paznokcia.

Primer bezkwasowy – uniwersalne zastosowanie

Primer bezkwasowy inaczej możemy go nazwać no acid primer (acid free primer). Primer działa jak taśma dwustronna. Primer bezkwasowy zostawi lepką, świecącą warstwę. Primer należy nakładać na całą płytkę paznokcia. Bezkwasowy primer zawiera w swoim składzie kwas, który będzie obniżał pH płytki tym samym zwiększał jej przyczepność.

Kiedy stosować primer bezkwasowy ?Jeśli produkty trzymają się płytki, przyczepność lakieru jest dobra a stylizacja nie odpada to wystarczy tylko ten primer. Do płytki w dobrej kondycji wystarczy primer bezkwasowy.

Kwasowy primer – preparat do zadań specjalnych

Primer kwasowy inaczej acid primer to produkt stworzony do zadań specjalnych. Primer kwasowy polecany jest szczególnie osobom, u których stylizacja się nie trzyma, powstają zapowietrzenia i odpryski. Primer ten powstaje na bazie kwasu kwasu metakrylowego przez co znacznie obniża pH płytki. Towarzyszy mu charakterystyczny zapach. Primer ten aplikujemy w 2 lub maksymalnie 3 punktach. Czekamy aż całkowicie odparuje.

Zaaplikowany odpowiednio primer kwasowy nie wyrządzi krzywdy. A więc czy primer kwasowy jest szkodliwy ? Jeśli położony jest w odpowiedni sposób to odpowiedź bez NIE.

Primer do paznokci – jak używać?

Jak aplikować primer kwasowy a bezkwasowy ? Jest to banalnie proste. Oba preparaty aplikujemy na przygotowaną już odpowiednio płytkę. Należy usunąć skórki, nadać kształt, zmatowić płytkę i odtłuścić. Dopiero ma tak przygotowaną płytkę paznokcia aplikujemy kolejne preparaty.

Aplikacja primera bezkwasowego polega na nałożeniu na cały obszar płytki cienką warstwę produktu. Odczekujemy chwilę aż odparuje i pozostawi lepką warstwę. Taki paznokieć przygotowany jest pod dalszą stylizacje np na nakładzie bazy lub żelu.

Jak wyżej wspomniałam primer kwasowy nakładamy punktowo, kropelkowo omijając wały około paznokciowe dlatego, że primer ma kwas ( zawiera kwas metakrylowy), który może poparzyć skórę. Gdy całkowicie odparuje przechodzimy do dalszych kroków.

Co to jest bonder do paznokci ?

Co to jest Bonder ? Bonder to żel podkładowy UV nakładany bezpośrednio na naturalny, zmatowiony paznokieć. To w sumie takie 2 w 1 czyli primer + żel podkładowy UV. Inne nazwy z którymi można się spotkać to żel podkładowy lub base gel. Bonder to preparat bezkwasowy zwiększający przyczepność produktu, nakładamy gp bardzo cienką warstwą na płytkę i utwardzamy w łamie około 30-60 sekund. Wytwarza się wtedy warstwa dyspersyjna po to aby kolejny nakładany żel trzymał się tępie. Nie należy przemywać tej warstwy. Rzadko można spotkać się jeszcze z nazwą primer uv.

Primer a bonder – co wybrać ?

Wszystko zależy od płytki paznokciowej. Primer to płynny roztwór a Bonder to baza połączona z primerem bezkwasowym. Jeśli masz bardzo problematyczną płytkę, żaden primer nie jest w stanie utrzymać stylizacji wtedy użyj Bonder. Gdy paznokcie są dość zniszczone, Ty sama lub klientka jesteście alergikami lub wrażliwe na zapachy wybierz wtedy Bonder, z racji tego iż ma bezwonny zapach i bezpieczny skład.

Jeśli jest taka potrzeba użyj primera i bandera, jako pierwsze primer a następnie Bonder. Pamiętaj aby utwardzić go w lampie.

Opinie

Sprawdź co o nas mówią

Przeczytaj opinie naszych kursantek i dowiedz się, komu już pomogłam.