Pędzelki do zdobienia paznokci – jakie wybrać ?

pedzelki-do-zdobienia-paznokci-jakie-wybrac
Aby Tworzyć piękne stylizacje nie wystarczy sama kreatywność a potrzebne są do tego jeszcze odpowiednie pędzelki.

Aby Tworzyć piękne stylizacje nie wystarczy sama kreatywność a potrzebne są do tego jeszcze odpowiednie pędzelki. Stylistki paznokci testują wiele pędzelków aby wybrać swój ulubiony precyzyjny pędzel. Wolności manualne są również ważne ale bez odpowiednich narzędzi nie uda się uzyskać porządnych efektów. Każdy pędzel jest różny od siebie dlatego pędzelek pędzelkowi nierówny. Pędzle charakteryzują się miedzy sobią m.in. przeznaczeniem, rodzajem włosia, długością włosia czy wyglądem . Jeden sprawdzi się do nakładania żelu a inny do precyzyjnych zdobień. Bez dobrej jakości pędzla nie jesteśmy w stanie pracować precyzyjnie.

Wybór pędzelków jest bardzo duży ale jaki pędzelek do nakładania żelu wybrać a jaki do malowania zdobień ? Już mówię.

Pędzelki do stylizacji paznokci metodą żelową.

Manicure żelowy to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Pędzle mogą mieć włosie syntetyczne ale również z naturalnego włosia. Włosie syntetyczne idealnie sprawdzi się przy tłustych produktach np. żelach. Pędzel do żelu może mieć końcówkę kwadratową lub zaokrągloną, moim ulubionym jest oval 6, polecamy pędzelek ten: dzięki nim możesz nałożyć na płytkę paznokcia żel i uformować żel w odpowiedni sposób. Ważne jest aby pędzel był z dobrze dociętym włosiu, aby nie wystawały przy nim pojedyncze włoski. Szerokość włosia również może być różna. Najlepiej dobrać je do własnych preferencji ale również do wielkości płytki, z którą pracujemy.

Pędzel z naturalnego włosia najlepiej sprawdzi się przy pracy z akrylem. Pędzel ten jest znacznie większy od pędzla do żelu. Do sytemu akryli-żelowego również polecamy mieć osobny pędzel, taki który będzie miał w sobie szpatułkę do nabierania produktu.

Jeśli nie chcesz mieć wielu pędzelków, idealny będzie pędzel 2w1. Z jednej strony znajduje się pędzelek do żelu a drugiej strony cienki pędzelek.

Rodzaje pędzelków do zdobień nail art.

Pewnie zadajesz sobie pytanie jaki pędzelek do zdobień wybrać ? Wszystko zależy od tego jakie zdobienia paznokcitechniką będziemy wykonywać czyli od rodzaju zdobień. Długość włosia pędzelków ma ogromne znaczenie podczas wykonywania zdobień. Nie tylko długość ale i jakość również odgrywa dużą role. Ja używam pędzelków z włosia naturalnego ale w pędzelkach do zdobień możesz spotkać też syntetyczne włosie lub mieszane. Przy kupowaniu pędzelka zwracaj uwagę. na jego rączkę, aby była łatwa do wyczyszczenia i Ergon komicznie wykonana.

Występują różne kształty pędzelków – dobieraj je odpowiednio do wykonywanego zdobienia.

Pędzelek master nail art idealnie sprawdzi się do cienkich lini. Występuje on w dwóch długościach. Pędzel master nail art posiada 9mm włosia, nieco dłuższe bo 11 mm włosie posiada pędzel nail art. Precyzyjny cienki pędzelek to musi hale każdej stylistki, dlatego powinnaś mieć również taki w swoich przyborach.

Krótkie i cienkie włosie sprawdzi się do różnego rodzaju drobnych zdobień. Pędzel pental to pędzle o płaskim kształcie i nim idealnie zamalujesz większe elementy, wycieniujesz zdobienie czy namalujesz płatki kwiatów. W momencie gdy będziesz chciała wykonywać na paznokciu zdobienia za pomocą farbki akwarelowej, również powinnaś mieć osoby pędzel. Zdobienia typu biżu najlepiej przymocowywać za pomocą specjalnej sondy. Śmiało można stwierdzić, że do każdego typu zdobienia potrzebny jest inny pędzel dlatego tez dobrym rozwiązaniem będzie gotowy zestaw pędzelków.

Ważny jest również produkt to wykonywania zdobień nail art– najlepiej używać mocno napigmentowanych past, które w jednej warstwie pokryją zdobienie.

Czym charakteryzuje się dobry pędzelek i jak o niego dbać.

Dobrej jakości pędzel powinien być zamykany na skuwkę. Taki pędzel chroni włosie przed uszkodzeniem czy nawet utwardzeniem się na nim produktu. Jego włosie powinno być równo i symetrycznie docięte.

O włosie pędzelka należy dbać aby służył on nam na lata. A więc jak dbać ? Najlepiej nie używać do czyszczenia pędzelków preparatów z alkoholem np cleaner. Lepszym rozwiązaniem będzie przezroczysta baza Crystal clear, nanieś krople bazy na wacik i delikatnie zamocz w niej pędzel aż do wypłukania się barwników. następnie przetrzyj pędzelek o suchy wacik i schowaj pędzel do piórnika. A co używać do czyszczenia pędzelków żelowych ? Po skończonej pracy przetrzyj pędzel o suchy wacik i gotowe.

Opinie

Sprawdź co o nas mówią

Przeczytaj opinie naszych kursantek i dowiedz się, komu już pomogłam.