Jakie frezy do paznokci wybrać ?

Opracowanie płytki paznokcia to ważny element każdej stylizacji. Frezarka to najlepszy przyjaciel stylistki paznokci.

Opracowanie płytki paznokcia to ważny element każdej stylizacji. Frezarka to najlepszy przyjaciel stylistki paznokci. Praca w salonie jak i w domu bez frezarki wydaje się być niemożliwa. Piłowanie masy pilnikiem to bardzo żmudne i długie zajęcie. Sprawdzi się do jednorazowych przypadków jak złamany paznokieć. Korzystanie z acetonu również zajmuje sporo czasu a dodatkowo do ściągania masy żelowej się nie sprawdzi. Przy pracy frezarka niezbędne będą frezy kamiennefrezy ceramiczne czy frezy karbidowe. Zatem jakie frezy wybrać do opracowania skórek? Które są odpowiednie do usuwania masy hybrydowej ? Jakie są oznaczenia frezów ? Jakie frezy użyć do trudno dostępnych miejsc ? Tego dowiesz się w tym artykule.

Frezy do skórek – jakie wybrać?

Frezy do usuwania skórek dostępne są w wielu kształtach, rozmiarach i materiałach z których są wykonane. Przy pomocy frezów diamentowych możesz wykonać kilka rodzaju manicure, np manicure kombinowany czy manicure frezarkowy. Na rynku można spotkać różne rodzaje frezów i różne kształty frezów. Kolory frezów również odgrywają bardzo dużą role, dlatego że oznaczają odpowiednią gradację frezu.

Frezy diamentowe wykonane są z hartowanej stali nierdzewnej, są odporne na tarcie i przegrzanie się. Do opracowywania skórek najlepiej wybrać frezy diamentowe. kolory na trzonkach oznaczają ostrość frezu czyli oznaczają różną gradację. Frezy oznaczone kolorem niebieskim będzie bardziej ostrzejsze. Czerwony kolor oznacza frez delikatniejszy – czyli wyższą gradację.

Zanim zaczniesz swoją prace ze skórkami, musisz wybrać odpowiedni frez do Twoich skórek. Frez diamentowy w kształcie walca idealnie sprawdzi się do usunięcia nabłonków i odepchnięcia wałów. Dzięki niemu pozbędziesz sie zrogowaciałe skórki. Frez diamentowy stożek może zastąpić Ci frez walec. W trudno dostępnych miejscach dobrze jest wybrać mniejszy, precyzyjny frez np łezkę, która oczyści nabłonki znajdujące się pod wałami około paznokciowymi. Łezka może być mniejsza lub większa ale też bardziej podłużna, ważne aby były to frezy szpiczaste. Po wyczyszczeniu wszystkich nabłonków z naturalnej płytki paznokcia przyszedł czas na usuwaniu skórek wokół paznokcia. Po ich wycięciu możesz wygładzić skórki i powstałe zadziorki. Z pomocą przychodzi frez kulka, możesz wybrać czerwony frez, który jest delikatniejszy. Do usuwania skórek wybrać możesz też np frez gruszka.

Frezy diamentowe pozwalają na ich wielokrotne użycie, dlatego że można je sterylizować.

Do usuwania skórek sprawdzą się również frezy kamienne. Przy opracowaniu płytki staraj się nie dotykać frezem płytki aby jej nie zniszczyć. Pracuj frezem w powietrzu robiąc nacisk na otaczające skórki paznokcia.

Kupując frezy możesz zdecydować się na zakup pijetyńczych frezów lub na zestaw frezów.

Frezy do ściągania masy hybrydowej i żelowej

Lakier hybrydowy możesz ściągnąć za pomocą specjalnych frezów np frezy karbidowe, ceramiczne frezy. Przy pomocy ostrych frezów możesz szybko usunąć lakier hybrydowy. Dzięki frezowi nie tylko usuniesz starą masą hybrydową ale również masę żelową i akrylową. Karbidowe frezy wykonane są z nasypu węglika spiekanego.

Każdy frez ceramiczny wykonany jest z tlenku cyrkonu i stali nierdzewnej, co zapobiega przegrzaniu się frezu.

Frezy ceramiczne dostępne są w różnych kolorach – gradacjach. Kolory frezów należy dobierać do stopnia zaawansowania i umiejętności. Zaczynając od delikatnej gradacji kończywszy na ostrej. Najdelikatniejszy jest kolor żółty. Kolor żółty oznacza najdelikatniejsza i najdrobniejszą. Następnie jest kolor czerwony. Niebieski frez ceramiczny jest średnio ostry i sprawdzi się dla osób średniozaawansowanych. Kolejno jest zielony i czarny. Ostatni, Kolor różowy oznacza frez ostry. Frezów należy używać zgodnie z ich zastosowaniem i umiejętnościami tak aby nie wyrządzić krzywdy. Do usuwania manicure możesz wybrać odpowiedni frez nie tylko ze względu na materiał ale również ze względu na kształt. Dzięki zaokrąglonej główce frezów dotrzemy w trudno dostępne miejsca.

Opinie

Sprawdź co o nas mówią

Przeczytaj opinie naszych kursantek i dowiedz się, komu już pomogłam.