Jak uzupełnić paznokcie żelowe? – Poradnik

Po wykonaniu przedłużenia przychodzi czas na uzupełnienie paznokci żelowych. Pewnie zastanawiasz się jak to zrobić ? Nie martw się, wiele początkujących osób zadaje sobie pytanie: jak uzupełnić paznokcie? W tym artykule dowiesz się jak wykonać uzupełnienie paznokci żelowych oraz jakich produktów najlepiej użyć aby Twoja stylizacja była trwała. Uzupełnienie paznokci to najbardziej popularna usługa w salonach beauty, obecnie na rynku paznokciowym istnieje wiele preparatów, które możesz wykorzystać i ułatwić sobie pracę.

Kiedy uzupełnić paznokcie żelowe ?

Pierwsze co przychodzi na myśl to kiedy zrobić uzupełnienie ? Co jaki czas uzupełnia się paznokcie ? To wszystko zależy od szybkości rośnięcia paznokcia. Paznokcie rosną ok 3 mm na miesiąc, więc odrost zaczyna pojawiać się już po ok 2 tygodniach. Więc co ile uzupełnia się paznokcie ? Najlepiej jest zmieniać stylizacje co ok 3-4 tygodnie. Oprócz nieestetycznego wyglądu, paznokcie z odrostem są też niebezpieczne w użytkowaniu, dlatego że naruszona jest ich budowa i nie spełniają swojej funkcji.

Uzupełnienie paznokci jest również pracochłonnym procesem jak i przedłużanie, ile potrzeba czasu na uzupełnienie ? Wszystko zależy od Twoich umiejętności. Na początku może zająć Ci to nawet 2-3 godziny ale nie zrażaj się, każde uzupełnienie będzie szybsze i płynniejsze. fantastyczny czas to ok 1,5 godziny.

Jaki żel do uzupełnienia paznokci ?

Jeśli chodzi o żel to do wyboru masz kilka opcji np: żel w pędzelku – click gel, żel tiksotropowy – control, żel samopoziomujący średnio gęsty – natural pink lub żel typu galaretka, który stoi w miejscu. Żel również możesz wybrać względem koloru. Transparentnym czyli przezroczystym żelem będzie pracować Ci się najtrudniej, lekko kryjącym lub coverowym najlepiej, dlatego że będziesz go dokładnie widzieć.

Co jest potrzebne do uzupełnienia odrostu ?

Ameryki nie odkryjemy, do uzupełnienia paznokci potrzeba takich samych produktów czy narzędzi co do przedłużania. Przy każdym uzupełnieniu możesz wybrać inny, nowy kolor!

Podstawowa rzecz to żel, wybierz ten, który nie będzie sprawiał CI problemów i zapanujesz nad jego konsystencją. Pamietaj żeby utwardzać żel zawsze tyle ile jest napisane na opakowaniu. Możesz użyć np control lub natural pink lub cover palu. 

Pod żel zastosuj bazę przezroczystą jako wcierkę i utwardź ją 60 sekund.Jeśli żel mamy wybrany, należy zacząć od narzędzi. Frez do zdejmowania masy na pewno ułatwi Ci ściąganie poprzedniego koloru, frezy do skórek usunął nabłonki i podniosą skórki, cążkami wytniesz zrogowaciałą część. 

Pilnikiem najlepiej o gradacji 100/180 nadasz nowy kształt i zmatujesz powierzchnie. Przygotuj również preparaty pomocnicze takie jak: cleaner, dehydrator, primer bezkwasowy lub kwasowy. Ważne abyś zainwestować w porządny pędzel do żelu np. … Włos zaokrąglony uchroni Cię przed zalaniem skórek. Dodatkowo nie zapomnij o wacikach i szczoteczki do odpylania abyś mogła wszystko dokładnie widzieć.

Uzupełnienie paznokci żelowych – krok po kroku

Zadbaj o higienę ! Umyj i zdezynfekuj dłonie a następnie załóż rękawiczki.

  1. Na początku zacznij od zdejmowania masy i starego koloru frezem ceramicznym lub karbidowym. Frezem również możesz skrócić paznokcie.
  2. Odepchnij skórki i wyfrezuj je swoimi uzubionymi diamentowymi skórkami zgodnie ze schematem. Nadaj pilnikiem kształt paznokci i zmatuj go całego, szczególnie naturalną część. Musisz to zrobić dość starania aby stylizacja trzymała się płytki przez kolejne tygodnie.
  3. Nie zapominaj o używaniu szczoteczki jeśli masz tylko taką potrzebę. Teraz czas na preparaty pomocnicze. Nanieś nail prep na naturalną część paznokcia, poczekaj aż odparuje i nałóż primer. Następnie również w naturalną część paznokcia wetrzyj baze hybrydowa w kolorze przeroczytym i utwardz ją w lampie. 
  4. Nałóż żel na odrost i delikatnie przeciągnij na pozostałą część paznokcia. Utwardź w lampie ok 60 sekund. Uważaj aby nie zalać skórek. Im równiej rozłożysz żel, tym mniej później będziesz miała piłowania.
  5. Przemyj paznokcia wacikiem nasączonym w cleanerze. Opiłuj go zgodnie ze schematem. Paznokieć musi być równo wypiłowany. Wszystkie paznokcie muszą być do siebie podobne kształtem i grubością.
  6. Odpyl i przetrzyj cleanerem aby pozbyć się paproszków. Nałóż swój wybrany lakier hybrydowy, a kolejno top. każdą warstwę z osobna utwardzając. Jeśli chcesz dodać pazura stylizacji możesz użyć top z drobinkami np  galaxy top. 
  7. Nałóż oliwkę aby nawilżyć skórę i ciesz się nowa stylizacja na kolejne tygodnie.
Opinie

Sprawdź co o nas mówią

Przeczytaj opinie naszych kursantek i dowiedz się, komu już pomogłam.